Dánsko
Nový Zéland
Kanada
Austrália
Nachádzaš sa: Úvod - Práca v Dánsku - Praktické informácie k práci v Dánsku
Praktické informácie k práci v Dánsku

Čo ti pomôže pri hľadaní práce

  • kontaktuj organizácie vo svojej dánskej škole
  • hľadaj si prácu osobne, od dverí k dverám
  • pýtaj sa spolužiakov a priateľov
  • zaregistruj sa na dánskych pracovných portáloch
  • hľadaj na internete

Minimálna mzda

V Dánsku nepoznajú pojem minimálna mzda. Aj napriek tomu majú najvyššiu hrubú mzdu spomedzi všetkých štátov Európskej únie. Priemerná mzda sa hýbe okolo 12€ za hodinu. Záleží však na druhu práce. Avšak aj za nekvalifikovanú prácu dostaneš určite oveľa viac ako si zvyknutý(á) na Slovensku.

Vysoké platy sú tu však kompenzované vysokými cenami tovarov, služieb a daňami.

Dane

Dáni sú známi výborným sociálnym systémom. Aj vďaka nemu je vzdelávanie v Dánsku na tak vynikajúcej úrovni. Tento sociálny systém však musí byť z niečoho financovaný a tak musia obyvatelia platiť vysoké dane.

V Dánsku je výška dane z príjmu fyzickým osôb progresívna, stúpa v závislosti na výške mzdy. Pohybuje sa v rozsahu 30 - 60%. Na porovnanie, u nás je to iba cca 23%. 

Dane v Dánsku platí každý, kto tu pracuje viac než pol roka. Ak budeš v Dánsku pracovať kratšiu dobu, jedná sa o sezónnu prácu a dane tak budú nižšie. Zvýhodnení sú taktiež výskumní pracovníci, ktorí vyštudovali v inej krajine. 

Daňová karta

Každý, kto pracuje v Dánsku, musí mať zriadenú daňovú kartu. Tá slúži aj pre stanovenie výšky dane, ktorú budeš musieť platiť.

Vrátenie daní

Pred ochodom z Dánska sa obráť na daňový úrad SKAT. Ten ti vytvorí daňový výmer. Na základe neho zistíš či ti dane vrátia alebo budetš musieť dane doplatiť. Ak sa ti dane vrátia, suma ti bude pripočítaná na tvoj NemKonto Easy Account.

Viac informácií o daniach v Dánsku nájdeš na www.skat.dk

 Kontaktuj nás
Nechce sa ti študovať celý náš web? Spoj sa s nami a radi ti všetko vysvetlíme a poradíme. :)

+421 948 582 221
 wsi-online

Prihlášky na september
POZOR: Prihlášky na september 2015 sa otvárajú už 1.2.2015. Vďaka veľkému záujmu a limitovanému počtu miest v programoch pre SR odporúčame prihlášky podať naozaj čo možno najskôr.

   Ako na to?Vaše skúsenosti
Učiteľov oslovujeme krstným menom a celý tento vzťah je veľmi neformálny. Počas semestra kombinujeme teóriu s veľkým množstvom praxe vo forme assignmentov, projektov v ktorých spolupracujeme s viacerými spolužiakmi.

   Čítať celé      Skúsenosti s WSI
Copyright © 2001-2015 WSI - Víza do Kanady, štúdium a práca ...
Ubytovanie