Your browser does not support JavaScript! Referencia od študenta v Dánsku, skúsenosti ...
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Referencia od študenta v Dánsku, skúsenosti ...

Patka - studium v Dansku skusenostiMyslím, že najväčším rozdielom oproti slovenským školám je štýl výučby. Ja osobne študujem International Sales and Marketing Management, ale myslím, že postoj učiteľov voči študentom je v každom obore rovnaký :) Učitelia sú veľmi otvorení, ochotní pomôcť a študent s ním má veľmi priateľský vzťah.

VIA University College, na ktorej študujem, je jedna z najväčších škôl v Dánsku o čom značí aj to nespočetné množstvo študentov zo všetkých kútov sveta. Škola je veľmi novodobá. Používa vždy updatnuté knihy a programy, s ktorými sa ľahko pracuje.

Učiteľov oslovujeme krstným menom a celý tento vzťah je veľmi neformálny. Počas semestra kombinujeme teóriu s veľkým množstvom praxe vo forme assignmentov, projektov v ktorých spolupracujeme s viacerými spolužiakmi.

Skúšky sú tiež formou využitia teórie do praxe, keďže väčšinou dostaneme firmu s určitým problémom, ktorý musíme vyriešiť. Je to celkom iný prístup k štúdiu, s mnoho výhodami. Ja som bola stále ten typ študenta, ktorý sa nerád ‘biflil‘ a radšej sa venoval logickým predmetom.

Tento štýl v Dánsku mi preto veľmi vyhovuje :) Spolužiaci sú prevažne z Európy, hlavne z Litvy, Lotyšska, Rumunska, Bulharska, Islandu, Čiech či z Poľska...no proste skoro celá Európa. V triede máme aj pár Dánov avšak väčšina študuje zvlášť v dánskej triede prvé dva roky štúdia.

Počas 3 a pol ročného štúdia je povinná prax až dvakrát, dá sa ísť hocikam do sveta, trvá 3 mesiace a človek si vyskúša ako to chodí v reálnej firme :)

Popri štúdiu je možnosť učiť sa Dánčinu v jazykovom centre zadarmo. Taktiež sa tu dá ísť na prechádzky do prírody, ktorá je krásna, cez leto chodia niektorí odvážlivci aj na pláž a poplávať si do zálivu.

Školské asociácie alebo skupinky študentov ponúkajú taktiež rôzne aktivity vo voľnom čase, škola ma aj telocvičňu, kde študenti učia jogu, spoločenské hry a rôzne ďalšie veci. V meste sú samozrejme posilňovne a plaváreň, kde sa dajú vyvíjať ďalšie aktivity. Ak teda niekto nie je na športy, je tu vždy možnosť socializovať sa v baroch a podnikoch, kde človek stále stretne množstvo študentov, najmä teda z VII :( A hoci je Horsens menšie mesto a po pár týždňoch ho už budete mať úplne zmapované, vždy sa tu dá niečo robiť.

Dá sa tu aj pekne privyrobiť, keďže minimálna mzda je cca 12 eur na hodinu :) Na väčšinu brigád však treba auto a chlapské ruky avšak dajú sa tu nájsť aj brigády pre dievčatá a ľudí bez auta. Treba hľadať a získavať kontakty.

Táto škola mi v mnoho veciach otvorila oči a vytvorila iný pohľad na svet, naučila veci, ktoré v reálnom živote využijem a dala mi možnosť cestovať po svete, či už v rámci Erasmu alebo praxe.

Vrelo odporúčam vyskúšať :)

Paťka, študentka VIA University College

Ďalšia referencia: Ivka, UCSJ, Nykobing

Ostatné referencie: Spokojnosť s našimi službami