Your browser does not support JavaScript! Mestá v Dánsku
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Mestá v Dánsku

Roskilde

V Roskilde žije okolo 50.000 obyvateľov a je to 10 najväčšie mesto Dánska. Roskilde má veľkú históriu ,ktorá sa datuje od obdobia Vikingov .

Nachádzajú sa tu mnohé vzácne pamiatky ako napríklad Gothic Cathedral ,ktorá patrí k UNESCO. Veľmi krásny je tu prístav(je veľmi veľký a cez leto sa tam môžete aj kúpať) , ktorý sa nachádza blízko centra a môžete tam taktiež nájsť Vikingske múzeum s loďami.

Roskilde patrí k mestám ,ktoré sú plné študentov. Nachádza sa tu veľa stredných a vysokých škôl ako napríklad Zealand Institute of Business ,alebo aj Roskilde University. Cez rok môžete v Roskilde očakávať mnoho študentov, ktorí sa stretávajú v puboch ,ale aj v cluboch. Veľkou zaujímavosťou je ,že v Roskilde sa každé leto usporadúvala Roskilde Festival ktorý trvá skoro týždeň. Vystupovali tu hviezdy ako Rihanna, Pharrell Williams a mnoho ďalších.

Cestovanie v Roskilde je neskutočne ľahké a rýchle. Môžete sa prepravovať autobusmi , ale najlepšie je prepravovať sa bicyklami , pretože tu mate križovatky pre bicykle a kdekoľvek sa môžete dostať rýchlo. Najväčšou výhodou bývať v Roskilde je , že vo vzdialenosti 30km sa nachádza hlavné mesto Kodaň.

Aarhus

Je druhé najväčšie mesto Dánska s 250.000 obyvateľmi. Mesto má najmladšiu populáciu v krajine.

Je tu významný prístav a sídlo druhej najväčšej univerzity Dánska. V meste sa nachádza jeden z najstarších športových klubov Dánska ,AGF Aarhus.

Aarhus je mesto , ktoré láka veľké množstvo študentov ,ale aj turistov. Môžete tu nájsť The ARoS Art Museum, the Old Town museum a Tivoli Friheden, ktoré patria k top Dánskym atrakciám. Každoročne mesto Aarhus organizuje Aarhus International Jazz festival.

Lákadlom počas leta pre rodiny ,ale aj mladých ľudí sú pláže ako napríklad Risskov beach. Aarhus bude v roku 2017 hlavným mestom kultúry .

 

Aalborg 

Je štvrté najväčšie mesto Dánska a žije tu okolo 130.000 obyvateľov. Nachádza sa tu najväčšie nákupne centrum Dánska Aalborg Storcenter.

Každoročne sa  koná Aalborg Carnival koncom mája , ktorý navštívi skoro 100.000 turistov ročne. Aalborg je mesto plné múzeí a divadiel .

Mesto je sídlom mnohých športov ako napríklad football, handball ,bastketball, cricket a mnoho iných.

Cestovanie v Aalborgu je jednoduché 44% obyvateľov používajú bicykle a výhodou je že  6 km od mesta sa nachádza Aalborg letisko.

 

Kodaň

Je hlavným mestom Dánska. Dáni nazývajú Kodaň Copenhagen alebo Kobenhavn. Žije tu okolo 1.200.000 obyvateľov s viac ako 95.000 študentmi z celého sveta. 

Kodaň sa nachádza vo veľkej blízkosti Švédska(Malmo) , kde sa môžete dostať vlakom za 20 min. Nachádzajú sa tu vysoké školy ako Copenhagen Business school ,alebo University of Copenhagen. Kodaň je známa veľkým množstvom clubo a pubov.

Zaujímavosťou je ,že sa tu nachádza najväčší zábavný park Dánska Tivoli. V Kodani nájdete aj historické pamiatky ako napríklad Chrystiansborg palace, kráľovská záhrada ,socha morskej panny, Nyhavn, Frederiks Chuch, divadlá, múzeá a tak ďalej.

Nyhavn je v roku 2016 známy tým , že sa tu natáčal americký film The Danish girl, ktorý je nominovaný na Oscara. Vo veľkej blízkosti Kodane sa nachádzajú pláže (Amager beach), ktoré cez leto Dáni veľmi využívajú.

A na koniec zaujímavosť pre študentov nachádza sa tu Christiania , ktorá je unikátom v EU a navštevuje ju každoročne veľké množstvo turistov.

Herning

Herning sa nachádza v srdci Jutského polostrova, asi 170 kilometrov od hraníc s Nemeckom a tri a pol hodiny jazdy autom od Kodane.

Žije tu okolo 47 000 obyvateľov. Herning je hlavné obchodné centrum. Mesto je tiež známe pre svojou prívetivosťou, rastom, vynaliezavosťou, podnikateľským životom, dobrými pracovnými príležitosťami, bohatým obchodným životom, živým výskumným a vzdelávacím prostredím či aktívnym športovým a kultúrnym životom.

Nachádza sa tu Messecenter Herning najväčšie exhibičné centrum a zábavný komplex.25 km od mesta Herning sa nachádza letisko Karup Airport.

 

 

Kolding

Je jedným z najpriateľskejších miest Dánska. Má viac ako 86.000 obyvateľov. Je univerzitným a obchodným centrom.

Je vynikajúco situované vzhľadom na autobusovú i vlakovú dopravu. Od letiska Billund je vzdialené iba pol hodiny jazdy autom.

Mesto je známe dramatickou históriou, nádhernou prírodou a bohatým pestrým kultúrnym životom.

Kolding je mestom pre každého, leží v nádhernej prírode, v blízkosti vody, lesov a pláže.